Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį. T. A. Edison

MS Excel - Kaip PivotTable greitai sugrupuoti elementus

      Šioje pamokoje sužinosite kaip PivotTable (suvestinėje lentelėje) galima greitai sugrupuoti pasirinktus elementus, net jei jų grupavimo nebuvote numatę pradiniuose duomenyse. Naudinga tuomet, kai norime greitai ir patogiai pamatyti tam tikrų duomenų rezultatą kaip grupės, kategorijos ar panašiai.

Skaityti daugiau...

MS Excel: Kaip išskaidyti duomenis į atskirus lapus

   PivotTable Ataskaitos filtras (Report Filter) dažniausiai naudojamas tuomet, kai turime standartinę ataskaitą ir norime ją pritaikyti pagal tam tikrus skirtingus kriterijus, pavyzdžiui, pardavimams stebėti pagal atskirus įmonės padalinius, prekių grupes, klientų grupes ar panašiai. Kartais iškyla poreikis šias ataskaitas gauti ne filtruojant duomenis, o turėti iš karto parengtas atskiruose lapuose, kuriuos paskui galima greitai atspausdinti, ar persiųsti tik atitinkamo įmonės padalino darbuotojams, ar atitinkamam klientui. 

Skaityti daugiau...

MS Excel: Grupavimas Pivot Table

 

   Pastebėjau, kad nemažai žmonių privengia PivotTable siūlomo grupavimo įrankio, o "mieliau" vargsta formulėmis darydami reikšmių diapazonus. Mano nuomone, formulėmis aprašytas diapazonas gali praversti tik tuomet, kai jo žingsniai nėra vienodi, tačiau visais kitais atvejais dėl laiko, dinamiškumo ir galimybės sudaryti daugybę diapazonų pranašesnė PivotTable Grupavimo komanda.

Skaityti daugiau...