Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį. T. A. Edison

MS Excel - Kaip PivotTable greitai sugrupuoti elementus

      Šioje pamokoje sužinosite kaip PivotTable (suvestinėje lentelėje) galima greitai sugrupuoti pasirinktus elementus, net jei jų grupavimo nebuvote numatę pradiniuose duomenyse. Naudinga tuomet, kai norime greitai ir patogiai pamatyti tam tikrų duomenų rezultatą kaip grupės, kategorijos ar panašiai.

     Viskas ką reikia atlikti, tai susikurti PivotTable lentelę iš pradinių duomenų, ir norimų grupuoti elementų lauką perkelti į eilučių arba stulpelių sritį. Žemiau pavyzdyje pateikiama lentelė iš prekių ir pardavimų duomenų. Prekės yra vaisiai ir daržovės, tačiau pradiniuose duomenyse jos nesugrupuotos. Taigi, sukuriame PivotTable lentelę ir į eilučių sritį įdedame prekės lauką. Tuomet pelės klavišu ir laikydami CTRL mygtuką pažymime norimus grupuoti prekės lauko elementus, pavyzdžio atveju, tai yra vaisiai: apelsinai, bananai ir nektarinai. Toliau vykdome komandą per viršutinį Excel komandų meniu:

PivotTable įrankiai -> Pasirinktys -> Grupuoti pažymėtą sritį (Grupavimas komandų grupėje)

arba

PivotTable Tools -> Options -> Group Selection (Group komandų grupėje)

      Pastebėsite, kad visi pažymėti elementai tapo sugrupuoti, paspauskite pele ant automatiškai atsiradusio grupės pavadinimo ir pervadinkite jį į savo pasirinktą (šiuo atveju vaisiai). Galima pažymėti likusias daržoves ir taip pat sugrupuoti į daržovių grupę: 

Pivot Table elementu grupavimas

      Atlikę šiuos veiksmus Pivot Table laukų sąraše pamatysite sukurtą naują lauką, pavyzdžio atveju tai laukas Prekė2:

Pivot Table lauku sarasas

      Su šiuo lauku galite elgtis kaip ir su bet kuriuo kitu nepriklausomu Pivot Table lentelės lauku, pavyzdžiui, perkelti jį į Ataskaitos (Report) filtrą ar į Stulpelių (Columns) dalį.

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti