Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį. T. A. Edison

MS Excel: Kaip sujungti kelių langelių turinį

      Šioje pamokoje patarsiu, kaip galima sujungti kelių langelių turinį į vieną, kai to prireikia. O prireikia ne taip ir retai, to pavyzdžiai gali būti, kai norime sujungti pavyzdžiui tekstą su turimų duomenų suma, kai norime gauti vardą, pavardę ar panašius duomenis viename langelyje, aš asmeniškai dažnai tai naudoju VLOOKUP funkcijoje kaip pirmąjį argumentą, kada neturiu unikalaus raktinio duomens, tuomet tarkim su prekės kodu kartu naudoju ir prekės partijos numerį, kad paskui prisitraukčiau pirkimo kainą.  Langelių duomenų sujungimui galima naudoti funkciją CONCATENATE, kurios argumentuose nurodome norimus sujungti langelius ar tekstą, arba galima formulėje tiesiog naudoti ženklą & tarp kiekvieno iš jungiamųjų.

Skaityti daugiau...

MS Excel: Kaip įvesti formulę iškart į kelis lapus

   Šioje pamokoje sužinosite kaip įvesti formulę iškart į kelis darbo knygos (workbook) lapus (sheet). Tai dažnai praverčia tuomet, kai turime panašius duomenis skirtinguose lapuose. Pavyzdžiui pardavimų duomenis pagal metus atskiruose lapuose, ir norime taikyti (arba koreguoti) tą pačią formulę visiems lapams.

Skaityti daugiau...

MS Excel - Kaip išskirti kažkelintą žodį iš teksto / sakinio

   Šioje pamokoje išmoksite išskirti tam tikrą, jūsų nurodytą kažkelintą, žodį iš teksto arba sakinio, skaičiuojant nuo tektos kairės arba dešinės pusės. Tai paprastai galima atlikti viena formule, kurioje bus panaudotos šešios tekto funkcijos: TRIM, LEFT, RIGHT, SUBSTITUTE, REPT ir LEN. Šis veiksmas naudingas tuomet, kai tksliai žinote, kelintas žodis ar tarpais atskirtas skaičius tekste (sakinyje, duomenyse) yra jums reikalingas.

Skaityti daugiau...

MS Excel: MID ir FIND kombinacija

   Dažnai prireikia iš teksto išskirti tik tam tikrą jo dalį. Gerai, kai reikiama dalis yra teksto pradžioje ar pabaigoje, arba viduryje teksto, kuris turi pastovų simbolių skaičių. Tačiau dauguma mano sutiktų MS Excel naudotojų pasimeta, ką daryti, kai reikiama teksto dalis yra teksto viduryje, o pats tekstas ne visada turi vienodą simbolių skaičių. Tokiu atveju geriausia naudoti MID ir FIND funkcijų kombinaciją.

Skaityti daugiau...