Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį. T. A. Edison

MS Excel: Kaip sujungti kelių langelių turinį

      Šioje pamokoje patarsiu, kaip galima sujungti kelių langelių turinį į vieną, kai to prireikia. O prireikia ne taip ir retai, to pavyzdžiai gali būti, kai norime sujungti pavyzdžiui tekstą su turimų duomenų suma, kai norime gauti vardą, pavardę ar panašius duomenis viename langelyje, aš asmeniškai dažnai tai naudoju VLOOKUP funkcijoje kaip pirmąjį argumentą, kada neturiu unikalaus raktinio duomens, tuomet tarkim su prekės kodu kartu naudoju ir prekės partijos numerį, kad paskui prisitraukčiau pirkimo kainą.  Langelių duomenų sujungimui galima naudoti funkciją CONCATENATE, kurios argumentuose nurodome norimus sujungti langelius ar tekstą, arba galima formulėje tiesiog naudoti ženklą & tarp kiekvieno iš jungiamųjų.

     Funkcija CONCATENATEturi pasirenkamą skaičių argumentų, kuriuose nurodomas tekstas, nuorodos į kitus langelius ar įrašomos funkcijos. Visi argumentai sujungti atvaizduojami funkcijos langelyje. Funkcijos sintakė:

=CONCATENATE(tekstas1;tekstas2;...)

      Kaip ir kiekvienos funkcijos argumentai atskiriami kabliataškiu. Tekstas esantis argumente iš abiejų pusių išskiriamas kabutėmis. Kabučių nereikia nuorodoms į kitus langelius ir funkcijoms. Kitas būdas, kaip ir minėjau, yra visus argumentus be funkcijos sujungti ženklais &.  Paprastas pavyzdys, kai sujungiamas Vardas ir Pavardė:

CONCATENATE funkcija 

      Pastebėkite, kad antrajame argumente nurodoma " "(tarpas kabutėse), tai reiškia, kad antrasis argumentas bus tiesiog tarpas, kuris skirs pirmąjį ir trečiąjį argumentus. Jei nebūtų šio argumento, rezultate gautume vardą ir pavardę be jokio atskyrimo. Pavyzdys, kai sujungiamas tekstas su kita funkcija, šiuo atveju SUM. Funkcija kabutėmis neišskiriama:

 Concatenate ir sum funkcijos

      Šiuo atveju užtenka dviejų argumentų, nes pirmojo argumento / teksto gale galime laisvai palikti kartu ir tarpo ženklą, kad atskirti SUM funkcijos rezultatą nuo teksto. Kitas pavyzdys, kurį naudoju, kai reikalinga pasidaryti unikalų duomenį, pavyzdžiui, funkcijos VLOOKUP panaudojimui:

concatenate vlookup

      Kaip matote, turiu unikalų numerį, kuris priklauso ne tik nuo prekės numerio, bet ir partijos, taip pat pritraukta ir data, tačiau tai tik pavyzdys, kurį galite panaudoti savo turimiems duomenims apdoroti. Šiuo atveju aš dar kiekvieną sudedamąjį (argumentą) atskyriau apatiniuoju brūkšneliu, to daryti taip pat nebūtina, bet aš tai naudoju daugiau dėl patogesnio duomens skaitymo.

      Sėkmės jungiant, apjungiant ir sujungiant :)

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti