Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį. T. A. Edison

MS Excel - Kaip pridėti nuotrauką prie pavadinimo

      Šioje pamokoje trumpai aptariamas vienas iš būdų, kaip MS Excel padaryti, kad, pavyzdžiui, prie prekių / produktų galėtumėte pamatyti ir jų nuotraukas. Tam bus panaudotas Excel komentarų funkcionalumas, suteikiant komentarui foną, kuris šiuo atveju ir bus norimo produkto nuotrauka.

      Taigi, turime Excel lentelę, su keliais produktais:

produktu sarasas

      Taip pat ir jų nuotraukas savo kompiuteryje:

produktu nuotraukos

      Viskas, ką reikia padaryti, tai tiesiog prie kiekvieno produkto pavadinimo įterpti komentarus, kuriuose nebus teksto, o fonui panaudosime atitinkamų produktų nuotraukas. Veiksmai:

      1) Ant norimo produkto paspauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite komandą Įterpti komentarą (Insert Comment):

 

      2) Atsidariusiame komentaro lange automatiškai atsiranda vartotojo vardas ir pavardė - tiesiog nutrinkite tai. O ant komentaro lauko kraštinės (būtent ant kraštinės, ne ant komentaro teksto lauko) paspauskite vėl dešinį pelės klavišą ir meniu išsirinkite excel komandą Formatuoti komentarus... (Format Comment...):

formatuoti excel komentara

 

      3) Atsidariusiame komentaro formatavimo lange pasirinkite skirtuką Spalvos ir linijos (Colors and Lines), o jame išskleiskite Spalva (Color) pasirinkimus ir pasirinkite Užpildo efektai... (Fill Effects...):

formatuoti komentara

     

      4) Užpildo efektų lange pasirinkite skirtuką Paveikslėlis (Picture) ir paspauskite mygtuką Žymėti paveikslėlį... (Select Picture...). Tuomet atsidariusiame navigacijos lange susiraskite katalogą, kuriame yra patalpinti produkto paveikslėliai ir išsirinkite atitinkamą paveikslėlį/nuotrauką ir spauskite Įterpti (Insert). Jei norite išlaikyti paveikslėlio dydį, pažymėkite varnelę ties Fiksuoti paveikslėlio proporcijas:

uzpildo efektu langas 

 

      5) Toliau spauskite Gerai (OK), ir dar kartą Gerai (OK), ir gausite komentarą prie produkto pavadinimo. Pakartokite tą patį su kitais produktais. Dabar, kai užvesite pelės žymeklį ties norimu produktu, pasirodys jo nuotrauka:

Komentaras su nuotrauka

 

      Norite pasidalinti platesnėmis MS Excel komentarų panaudojimo galimybėmis, rašykite Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba diskutuokite forume!

 

Pridėti komentarą

<