Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį. T. A. Edison

MS Excel - Kaip nukopijuoti tik matomus langelius

      Kartais, kai nenorime matyti perteklinių duomenų excel lentelėje, prireikia paslėpti kai kurias eilutes ar stulpelius. Tai atliekame paprastai pažymėję norimus duomenis su visa eilute ar stulpeliu ir dešiniu pelės klavišu pasirinkę Slėpti (Hide) komandą arba grupuodami šias eilutes/stulpelius. Esant paslėptoms eilutėms/stulpeliams ir prireikus nukopijuoti tik matomus duomenis turbūt dažnas mūsų susiduriame su problema, kad įklijavus nukopijuotą lentelę matome visus duomenis, įskaitant ir tuos, kurie buvo paslėpti. Šioje pamokoje trumpai ir paaiškinsiu, kaip reikėtų elgtis, kai excel norime nukopijuoti tik matomus duomenis.

       Prieš pradedant visuomet turime duomenis. Mano pavyzdžio duomenys bus sudaryti iš dviejų stulpelių ir šešių eilučių, iš kurių kaip matote dvi (3 ir 4) yra sugrupuotos, kad būtų patogu greitai jas paslėpti ar atsplėpti:

Pradiniai duomenus - excel lentelė

      Paslėpus 3 ir 4 eilutes įprasto kopijavimo veiksmai būtų tokie: pažymimas langelių blokas A1:B6, vykdoma kopijavimo komanda (CTRL+C - greitasis būdas), tuomet pasirenkama ir pažymima įklijavimo vieta (viršutinis langelis kairėje nuo kurio bus pildomi duomenys - pavyzdžio atveju A10), ir galiausiai vykdoma įklijavimo komanda (CTRL+V). Rezultatas:

Įprasto kopijavimo excel rezultatas

      Kad išvengtumėte paslėptų eilučių kopijavimo, reikalingas vienas papildomas žingsnis - prieš kopijuojant pažymėti tik matomus langelius. Kaip tai padaryti, ir teisingai nukopijuot tik matomus duomenis:

      1) Pirmiausia, kaip ir įprasto kopijavimo atveju pažymime norimą kopijuoti excel lentelės dalį (A1:B6) - prieš tai paslėpkite nereikalingas eilutes/stulpelius (pavyzdyje paslėptos 3 ir 4 eilutės):

 Pažymėti langeliai

      2) Šioje vietoje kol kas reikėtų susilaikyti nuo įpročio kopijuoti duomenis, o vietoje to vykdyti komandą, kuri pažymėtoje excel langelių srityje iš naujo pažymės tik matomus duomenis, t.y. be paslėptų eilučių. Tik matomų duomenų pažymėjimas vykdomas tokiu būdu:

Pagrindinis -> Rasti ir žymėti -> Eiti į specialią vietą... -> Tik matomus langelius (atsidariusiame lange)

arba

Home -> Find & Select -> Go To Special... -> Visible cells only (atsidariusiame lange)

ir spauskite Gerai arba OK.

 Pažymėti excel tik matomus langelius

      3) Pažymėjus (įvykdžius 2 punkto instukcijas) tik matomus langelius galima drąsiai kopijuoti duomenis (CTRL+C);

      4) Pasirinkite ir pažymėkite įklijavimo vietą (viršutinis langelis kairėje nuo kurio bus pildomi duomenys - pavyzdyje A10);

      5) Įklijuokite duomenis (CTRL+V). Baigta, rezultate turėjote gauti nukopijuotus tik matomus langelius:

Nukopijuotos tik matomos excel eilutės

      Tą pačia komandą galite naudoti ir tuomet, kai reikia įklijuoti duomenis, pavyzdžiui, formulę tik į matomus langelius, ar tik matomies langeliams pritaikyti formatavimą. Kadangi šios kompažymėti tik matomus langelius komandos pasiekimas gana sudėtingas ir ilgas, tai dažniau naudojant ją, pravartu įsikelti į sparčiosios prieigos įrankių juostą arba naudoti greitųjų klavišų kombinacią ALT+; (ALT klavišas + kabliataškis).